Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 
 

Co to je ?

Název: Soul Eater
Počet Epizod: 51
Studio: Bones
Hlavní sponzor: Sqare Enix


Kdysi dávno existovali ďábelské bytosti - Kishinové. Byly to bytosti které se živily "hodnými" lidskými dušemi. Nakonec se ale zkázu světa podařilo zastavit a teď je vše OK. Dohlédnout na to aby se nezrodili nový Kishinové má za úkol Shibusen (Shinigami Buki Shokujin Senmon Gakkō) , škola pro mladé techniky a jejich zbraně žíjíci v Death City. 

V tomhle anime sledujeme tři páry techniků/zbraní, a to Maku a Soula, Death The Kida s Liz a Patty a Black Stara s Tsubaki.

Každá zbraň má dvě podoby - Lidskou formu a formu zbraně. Úkolem každého technika je nazbírat 99 zblouděných lidských duší aby se s nich nestali Kishinové a jednu duši čarodějnice. Tak můžou získat zbraně čím dál větší sílu.

Jestli vám tohle anime příjde pro malé děti tak se mýlíte protože na tohle anime bych dal značku minimálně 13+. Je to tak trochu anime typu Ecchi